Черкаський академічний театр ляльок Черкаської обласної ради

адреса:м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 4,
тел. (0472)45-70-49
веб-сайт:http://teatrlalek.info/

27 вересня 1970 року театру було надано статус обласного згідно з рішенням № 145 Черкаського облвиконкому.
Перший директор та головний режисер –Алла Григорівна Мальцева. Ними була сформована і підготовлена професійна дієва трупа, розроблені оригінальні системи і конструкції ігрових ляльок, опановано репертуар із семи різноманітних за формою вистав.

Перший головний художник театру –Володимир Петрович Мальцев Результати їх творчих пошуків найбільш помітні в оригінальному і несподіваному застосуванні текстури та кольору оздоблення ляльки, її узагальненої форми, що набувало виразних ознак умовності, «штучності», казковості

Від 1970-х років театр міститься в теперішньому приміщенні.
Його діяльність у 1970-х роках була позначена співтворчістю головного режисера Валерія Бугайова та головного художника Андрія Курія та незабутніми виставами: «Лошарик» Генріха Сапгіра, «Біла Троянда» Бели Юнгера, «Мері Поппінс» за повістю ПамелиТреверс.
На початку 1980-х роківтеатр очолив головний режисер Володимир Долгополов. Його доробок — це вистави «Дзвони Лебединця-града», Карнаухової, Браусевича, «Чарівна лампа Аладдіна» Ніни Гернет, «Переможці» Петра Висоцького, а також концертні номери-довгожителі на українську тематику.
Подальший період творчого життя театру (від1985року) позначений частою зміною головних режисерів, та, як результат — відсутністю творчого лідера протягом майже 20-ти років.
У2003році театр прийняла новий директор Любов Величко. У2005році на посаду художнього керівника призначено Ярослава Грушецького, а2007-го — головним художником Каріну Чепурну. В театрі реконструйовано невеликий глядацький зал, який обладнаний необхідною звуковою та світловою апаратурою. Від2007року театр дає вечірні вистави, зокрема: «Обережно, Шапочка Червона!» за піснямиОлександра Вертинського, «Каліф-Лелека» В. Маслова заВільгельмом Гауфом, «Русалонька» Л. Разумовської за казкою Х.-К. Андерсена, «ОткрЫто»СлавоміраМрожека.
У жовтні2006року наказом Міністерства культури і туризму України театрові надано статус академічного.
Значною подією в культурному житті Черкас стало відзначення 45-річчя колективу в листопаді2010року.
Сьогодні театр очолює заслужений працівник культури України Любов Величко. Художній керівник театру — Ярослав Грушецький. Головний художник — Каріна Чепурна.
День народження театру, тобто день Першої прем’єри, припав на7 листопада 1965 року. Всі, хто потрапив тоді до Черкаської обласної філармонії побачили виставу «Троянда Карпат» за однойменним оповіданням П’єра Гамарра.