У заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» відбувся творчий захід «Все, що натхненне і щире, Україно, тобі віддаю!»

П'ятниця, 24 травня 2019 16:35
   Наукові працівники Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» провели надзвичайно вдалий творчий захід «Все, що натхненне і щире, Україно, тобі віддаю!», присвячений Міжнародному дню музеїв, 80 річчю літературно-меморіального музею Тараса Шевченка в селі Шевченкове та ювілею Заслуженого діяча мистецтв України, Народного художника України, Лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолія Гайдамаки.

   В фойє літературно-меморіального музею зібрались викладачі та вихованці місцевих навчальних закладів, талановиті митці Шевченкового краю (поети, художники). Родзинкою заходу стала присутність самого Анатолія Васильовича Гайдамаки, який 1998-1999 років створював експозицію нашого музею.
Розпочала захід генеральний директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», Заслужений працівник культури Людмила Шевченко, яка урочисто привітала ювіляра, гостей та учасників зібрання. 
   До вітального слова приєднався і колега з Канева - Шевченкознавець, заступник директора Шевченківського національного заповідника Ігор Дмитрович Ліховий. 
Свої поетичні рядки дарували ювіляру художниця з с.Моринці Ольга Малько та поетеса з с.Шевченкове Валентина Войцехівська. Анатолія Васильовича привітали друзі з Прибалтики та нагородили художника медаллю «За жертовність і любов до України». Привітав ювіляра і родич Тараса Шевченка Микола Лисенко, який розповів, що у них з Анатолієм Васильовичем виникла задумка: на території заповідника побудувати дерева родичів Кобзаря у вигляді яблуні, на листочках яких будуть вписані імена нащадків Тараса Шевченка.
Саме тут, у стінах літературно-меморіального музею для ювіляра, як дарунок гостю, для якого, як і для Тараса Шевченка, Україна понад усе, звучала пісня «Україні» на слова А. Савченка, музика В.Прищепова у виконанні Наталії та Вадима Прищепових.
   Головний зберігач фондів Ольга Дмитренко познайомила присутніх з біографією відомого художника, монументаліста.
А на останок – майстер-клас Анатолія Гайдамаки із побудови стилізованої фото-зони під розкішним кущем калини, що росте на садибі батьків Кобзаря, і загальне фото на згадку про незабутню зустріч.

Інші новини