У Кам'янському заповіднику відбувся тематичний захід, присвячений подіям політичного терору в Україні періоду радянської окупації

Четвер, 23 травня 2019 16:21
   Завідувач музеєм О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, історик О.Мушта відвідав Кам’янську ЗОШ № 2, де провів просвітницьке заняття. Тема заходу – політичні репресії в Україні 1920-1930-х рр. Дійство було приурочене до Дня пам’яті жертв політичних репресій, котре відзначалося 19 травня (щорічно припадає на третю неділю травня).
 
Дана дата – 19 травня – пов’язана із місцем масового загибелі українських політв’язнів під Києвом – Биківнянському лісі. Саме тут, як визначили історики, було одне із найбільших урочищ, де більшовики розстрілювали невинно затриманих людей за надуманими обвинуваченнями. 19 травня 1938 р., зокрема, у Биківнянському лісі було за день вбито 538 осіб… Всього ж в цьому місці ідентифіковано понад як 19 тисяч загиблих.
Учні 10-го і 11-го класів почули інформацію про передумови, причини та приводи до початку масових політичних переслідувань в СРСР, дізнались імена його головних ініціаторів, прослухали відомості про доктринальні основи масового терору тощо. Політичні репресії – це складова ознака кожного тоталітарного режиму. Особливо яскраво вона проявилась за комуністичного зразка тоталітаризму. Це було пов’язано як із невдачами на внутрішній та зовнішніх аренах – недостатній приріст економіки за впровадженої епохи індустріалізації, ізоляцією СРСР у світовому співтоваристві та ін. – так і маніакальним страхом Й.Сталіна втратити свою владу. Все це призвело до згубних наслідків.
О.Мушта представив учням документи про факти репресій на терені Кам’янського краю та назвав їх жертв. Зокрема йшлося про переслідування представників православного духовенства та осіб, звинувачених у зв’язках із Польщею. Ведучий зачитував біографії осіб, вигадане чекістами обвинувачення та вироки. Здебільшого, це були розстріли, але були й ті, кому “щастило” лише сибірським засланням чи конфіскацією майна.
Зазначимо, що всі ці особи були посмертно реабілітовані у 1950-х та 1980-х рр. Це підтверджує тезу про антигуманну суть комуністичного режиму та провадженої ним політики. Не повторюймо помилок минулого сьогодні, адже та епоха показує до чого це може призвести.

Інші новини