Під час закордонного візиту міністр культури України подарував міністру культури Китаю водяного дракончика від майстрині з Черкас

Середа, 10 жовтня 2018 10:45
   У рамках Першого культурного Експо у КНР Міністр культури України Євген Нищук та Міністр культури КНР Ло Шуган обговорили питання культурного співробітництва між країнами. Основною темою розмови стала перспектива розвитку культурного ринку в контексті розвитку торговельно-економічних відносин країн Шовкового шляху.

   Пан Ло Шуган назвав візит української делегації дуже важливим кроком у міжурядовій співпраці міжУкраїною та Китаєм і зазначив, що він дасть серйозний імпульс для поглиблення взаємовідносин двохкраїн.
Під час розмови були підняті питання інвестицій у сферу кінематографії, розвитку традицій балетної школи, створення у КНР культурних центрів - інститутів, що займатимуться промоцією української культури в світі. Також обговорили варіанти промоції народних прикладних ремесел, які викликають жвавий інтерес у громадян обох країн. Зокрема, йшлося про обмін майстрами і проведення майстер-класів в Україні та Китаї, а також організацію освітньо-культурних таборів для дітей.
   Живим прикладом багатої фантазії українських майстрів стали подаровані Євгеном Нищуком китайському колезі руко твори з України, серед яких -водяний дракончик. Його зробила майстриня з Черкас Ольга Отнякіна-Бердник. У Китаї цей дракон - символ доброго начала ян, завзятості та успіху… 
   “Попри те, що між нашими країнами понад 10 годин перельоту – ми маємо надзвичайно багато спільного, а надто – тисячолітні культурні надбання наших предків, які, імовірно, тим самим знаменитим Шовковим шляхом, ще тоді здійснювали культурний обмін. І це та традиція, яку ми сьогодні просто зобов’язані підтримувати”, – сказав Євген Нищук.
А Ло Шуган додав: “Україна славиться багатими культурними надбаннями, і саме через мистецтво у Китаї люди дізнаються про саму країну. Це надзвичайно цікава тема для нашого народу, і ми дуже зацікавлені поглиблювати дружбу між Україною та КНР”.
   Сторони також домовились зміцнювати співпрацю на міжурядовому рівні та досягли домовленості щодопроведення чергової робочої групи з усіх нагальних питань в сфері культури та мистецтва. Серед іншого– обговорили можливість проведення днів культури України в Китаї, а також відзначення на високому державному рівні 25 років дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою. 
Як пропозиції було розглянуто обмін делегаціями – художниками, музикантами,проведення спільних концертів за участі артистів з обох країн.
   Міністр культури КНР зазначив, що вже у жовтні з Китаю в Україну планує прибути группа менеджерів культури, які відвідають ряд театральних постановок, виступів класичних музичних та альтернативних колективів задля організації подальших їх гастролей у Китаї.

Інші новини