Чарівник чи казкар?: у Каневі проходить виставка київського художника Вадима Коваленка

Четвер, 21 червня 2018 10:44
   У музеї "Народне декоративне мистецтво Канівщини" Шевченківського національного заповідника відкрито виставку "Чарівник чи казкар?" киянина Вадима Коваленка. Розглядаючи композиції, які створив художник, ми бачимо образи, яких немає в реальності. Вони є витвором людської фантазії. Картини зачаровують яскравістю фарб, декоративністю елементів.

   У картинах Вадим Коваленко зображує не лише те, що є доступним безпосередньому зоровому сприйняттю, але й передає розвиток подій у часі, певну фабулу, розгорнуту оповідь. Такими є роботи "Дівчина з  маскою", "Самурай", "Перуанський календар" та інші.
   У дітей, які з початком літніх канікул стали масово відвідувати музей, особливу цікавість викликають веселі роботи художника  - про старого Чарівника або загадкову Принцесу.
Вадим Коваленко захопився малюванням у дитячі роки. Це було його хобі, яке потім переросло в покликання, що супроводжує його все життя.
Народився художник у 1965 році в м. Буча Київської області. Закінчив Ірпінську школу №4, потім навчався в Київському політехнічному інституті за фахом "інженер-механік". У літній час Вадим Коваленко приїздив на канікули на Черкащину - в село Стеблів Корсунського району до своєї бабусі.
   Черкаський край завжди надихав пана Вадима на творчість. Художник згадує, з яким захопленням він тримав у руках кольорові олівці, фломастери, пензлики і творив. Ці творіння подобались не лише йому, а й рідним, друзям, вчителям. Під час служби в армії Вадим Коваленко був художником-оформлювачем. Він не-одноразово експонував свої роботи в Києві.
   Роботи Вадима Коваленка здебільшого зберігаються в приватних колекціях Індії, Франції, Голандії, США, прикрашають інтер'єри будинків, готелів, банків.
Нині побачити твори майстра можна в музеї "Народне декоративне мистецтво Канівщини". Ласкаво запрошуємо відвідати!                 
Ніна БАСИСТАстарший науковий співробітник Шевченківського національного заповідника

Інші новини