Таємничий скарб медіачеленджу «Скарби козацького міста» для черкаських школярів знайдено

Вівторок, 05 грудня 2017 17:59

   Цінний приз, який 6 тижнів шукали черкаські школярі – учасники медіачеленджу «Скарби козацького міста» – нарешті знайдений! Заповітну скриню відкопала команда шестикласниць із загальноосвітньої школи № 12 «ЛН» на території колишнього Чорного Яру. В описаному в останній главі історії сховку дівчата натрапили на козацьку грамоту й таємничий жолудь із дуба на острові Хортиця. Документ потрібно було обміняти в Черкаській обласній бібліотеці для дітей на справжній скарб – 4 тисячі гривень. А жолудь зі старого дерева – посадити як «викуп» за цінності. Тому що, за легендою медіачеленджу, «хто козацькую славу приумножає, того прокляття скарбу не настигне».

   Щотижня, з 12 жовтня по 16 листопада, в Інтернет-виданнях «Нова Доба», «Прочерк», in.ck.ua та на сторінці медіачеленджу в мережі Facebook виходила нова глава про пригоди трьох друзів Микити, Колька й Гані. Персонажі розшукували козацькі скарби й мимохідь вивчали історію та маловідомі закутки Черкас. Художня основа, створена письменницею Оленою Желєзняк, була своєрідною інструкцією для реальних дітей, учнів 6 – 11 класів. Вони не просто мали регулярно читати нову частину тексту, а й виконували різноманітні завдання, набираючи бали й наближаючись до головного призу.
   Участь у змаганні взяли близько 200 дітей і підлітків, зареєстровані як 58 команд та індивідуальних гравців. Після кожної глави на конкурсантів чекали завдання на логіку, ерудицію, швидкість та кмітливість. А ще гравці мали демонструвати свої творчі здібності й бодай раз на тиждень виходити «в місто» у пошуках чергових значущих місць Черкас. Найважливішим наскрізним завданням було розшифрувати таємне послання (по одній частині щотижня, після кожної глави). Наприкінці змагання найретельніші шифрувальники мали об’єднати частини у вірш-замовляння, що його, за легендою, потрібно було прочитати над місцем зі скарбом – аби він не «сховався» глибше під землю й не карав нових власників за незаконне вторгнення.
   Подолати всі шифри змогли 10 команд та індивідуальних гравців. За повний текст замовляння діти отримали підказку з більш точними координатами, ніж містилися в останній главі. Прагнення до перемоги в усіх учасників було настільки сильне, а конкурентна боротьба настільки запекла, що козацьку грамоту знайшли протягом години з моменту публікації останньої глави.
   Утім, активні гравці все одно не залишилися без подарунків. Завдяки головному спонсору й авторові ідеї Богдану Мацапею, департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради пам’ятні призи отримали не лише головні переможці. На церемонії нагородження привітали учасників директор департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Олександр Шабатін, методист Черкаського міського методичного кабінету установ освіти Черкаської міської ради Ліана Деркач, директор Черкаської обласної бібліотеки для дітей Лідія Ушакова.
   Аби фінал медіачеленджу «Скарби козацького міста» запам’ятався лише з найкращого боку, Черкаська обласна бібліотека для дітей організувала для учасників бібліосутінки «Подорож у часі». У приміщенні закладу протягом 2 годин одночасно працювали 10 локацій, присвячених різним історичним епохам існування Черкас. У будь-якому порядку й необмежену кількість разів присутні діти й батьки могли відвідувати тематичні перформанси, майстер-класи, пізнавальні та розважальні заходи на двох поверхах книгозбірні.
   Забезпечувати роботу локації працівникам бібліотеки допомагали фахівці Черкаського обласного краєзнавчого музею Лариса Сиволап, Тамара Кургіна-Коваленко та Вікторія Наумчук, вихованці.

Черкаської школи бойового гопака під керівництвом Олександра Проценка, вихованці літературного театру «Задзеркалля», що працює в бібліотеці, під керівництвом режисера Олександра Бондаренка. У ролі таперів виступали студенти Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського Назар Любашенко й Іванна Коваленко, викладач училища, солістка ансамблю «Артера» Наталя Цимбал.


Інші новини