У ЧЕРКАСАХ ПРЕЗЕНТУЮТЬ УНІКАЛЬНИЙ ПРОЕКТ – ПОРТРЕТИ І АФОРИЗМИ ШЕВЧЕНКА, ОФОРМЛЕНІ МІЛЬЙОНАМИ ХРЕСТИКІВ КОЛЬОРОВОЇ ВИШИВКИ

Вівторок, 14 травня 2019 09:18
   Портрети Тараса Шевченка і його слова, що стали афоризмами - все це лягло на полотно більш як чотирма з половиною мільйонами різноколірних хрестиків вишивки…

17 травня, о 13-00 год. у обласному краєзнавчому музеї в Черкасах буде презентовано унікальний проект “Образ і слово Кобзаря у вишивці».

   На жаль, вже немає серед живих його ініціатора, заслуженого майстра народної творчості Григорія Кисіля, який власноруч розробив схеми усіх вишивок – проте задум Майстра, гаряче підтриманий активісткою Шевченківського руху Катериною Калініченко, втілили у життя 77 вишивальниць і один вишивальник з Полтавщини та Канева на Черкащині, які одночасно вишивали 75 робіт.

Використані вишивальниками півтори тисячі мотків ниток «Муліне» загальною довжиною 36 тисяч метрів та рік невтомної роботи – і слово та художні образи Кобзаря вирушили подорожувати виставками по всій Україні.

Здолавши більше восьми тисяч кілометрів та побувавши у багатьох містах України, у рік 205-річчя від дня народження Шевченка виставка приїздить до Черкас, напередодні чергової річниці перепоховання Великого Кобзаря в Україні та Міжнародного Дня Музеїв.

Після завершення подорожі Україною виставка-проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці» займе своє постійне місце в експозиції Канівського музею Тараса Шевченка.

Інші новини