Різьблену віконницю передали до краєзнавчого музею

Четвер, 07 лютого 2019 15:01
Жителі села Сунки Смілянського району передали до Черкаського краєзнавчого музею різьблену віконницю початку  20 століття.

Про це повідомляє "Сміла.ua".
   "Це виріб тамтешнього столяра Федора Саманова, виготовлений за малюнком княгині Яшвіль. Складається з п’яти частин. Фронтон з двох дошок, на яких вирізьблені по краях розетки, в центрі – велика квітка з чотирма пелюстками та чотирма листами. Кінцева частина фронтону являє собою конус, від якого вправо і вліво розкручуються з клубків хвилясті стрічки", – розповідають науковці краєзнавчого музею.
   У музеї пояснюють, що віконниці, тобто непрозорі щитки для прикривання вікна, особливо широко використовувалися українцями до винаходу віконного скла. У наших селах вони й тепер продовжують застосовуватися і можуть мати різну конструкцію. Колись їх робили здебільшого з дерева, зараз для їхнього виготовлення використовують багато сучасних матеріалів — пластик, тоноване скло, а також щільну тканину.