Відкрито виставку книжкових видань Черкащини

Вівторок, 05 лютого 2019 18:05
До 65-річчя утворення Черкаської області, за підтримки Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації, в обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку книжкових видань.

У виставкових вітринах представлені найцікавіші черкаські видання, що побачили світ за останнє десятиріччя.

Черкаська земля завжди була щедрою на талановитих людей. Чимало їх трудиться на літературній та краєзнавчій ниві нашого краю. Кожного року митці художнього слова змагаються за почесне право знайти свого читача та здобути його визнання.

Для задоволення потреб найвибагливіших поціновувачів різноманітних літературних жанрів, популяризації сучасної української літератури, зокрема, черкаських авторів, у 2004 році було утворено експертну раду Черкаської обласної державної адміністрації з питань розвитку книговидавничої справи. Основною її метою є сприяння виданню суспільно-необхідної літератури. Експертна рада є консультативно-дорадчим органом при облдержадміністрації, завданням якого є визначення переліку авторів і творів, що пропонуються до видання в межах Програми розвитку інформаційного простору Черкаської області.

Конкурс покликаний  підтримати україномовні книжки, що друкують видавництва та видавничі організації Черкащини.Так, лише у 2018-му році на розгляд експертної ради було подано 70 авторських проектів, 35 із яких рекомендували до друку. Основними тематиками останніх видань стали: 65‑річчя утворення Черкаської області, 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 5‑річчя пам’яті Героїв Небесної Сотні, війна на сході України. Значну частину наданих проектів склали твори для дітей та юнацтва, поезія, краєзнавча література тощо.

Таким чином, щороку книжкові полиці Черкащини поповнюються краєзнавчою, дитячою літературою, книгами на історичну тематику, літературними альманахами, збірками ліричної поезії, віршами про загиблих учасників бойових дій на Сході України тощо.   Їх розподіляють між шкільними і публічними бібліотеками та навчальними закладами.