«Передчуття майбутнього»: урочисте закриття благодійної виставки Огюста Родена у Міжнародний день селфі в музеї

П'ятниця, 11 січня 2019 14:02

Виставка Родена подарувала нове життя Черкаській художній школі імені Нарбута.
Фонд гуманітарного розвитку України оголосив про завершення проекту, що був визнаний однією з головних подій року в Черкасах.

17 січня о 16:00 відбудеться урочисте закриття благодійної виставки Огюста Родена «Передчуття майбутнього» в Черкаському художньому музеї.

Проект, що об’єднав скульптури Родена та роботи сучасних українських художників, відкрився минулого листопада. Твори Родена, що завжди збирають черги в кращих музеях планети, в Черкасах експонувалися вперше. На виставку чекав сенсаційний успіх – її відвідали тисячі черкащан (і тому термін експозиції було продовжено на місяць), а видання «Прочерк» назвало «Передчуття майбутнього» однією з головних подій 2018 року в житті міста.
Виставка мала гуманітарну мету: підтримати Черкаську дитячу художню школу імені Данила Нарбута. Завдяки благодійним внескам відвідувачів вдалося зібрати 20 тисяч гривень. На ці кошти для школи буде закуплений учбовий інвентар, що не оновлювався протягом останніх сорока років.
«Той поштовх розвитку міста та його громади, який дала виставка Родена, неможливо переоцінити. Всупереч агресивній політичній кампанії, що охопила всю країну, Черкаси звернулися до фундаментальних основ, на яких має триматися здорове суспільство – до культури, освіти, прогресу. За словами Людмили Веселової, директорки школи імені Нарбута, виставка Родена призвела до небаченого зростання кількості дітей, які подали заявки про вступ і мріють навчатися художньому мистецтву. Це найамбітніша ціль, про яку ми тільки могли мріяти – сприяти розвитку нашого наступного покоління, яке говоритиме із цивілізованим світом мовою культури та гуманітарних цінностей», – заявила ініціатор проекту Наталія Заболотна, президент Фонду гуманітарного розвитку України.
Наталія Заболотна повідомила, що Фонд гуманітарного розвитку України вже готує наступні проекти у Черкасах та Черкаській області.
«Виставка Родена, без перебільшення, на певний час повернула Черкаси на культурну мапу Європи. Але ми мріємо про те, щоби ані Черкаси, ані інші міста області з цієї мапи ніколи не зникали. Адже саме тут знаходиться духовне серце України – найбільшої європейської держави, чиї громадяни наразі завзято борються за європейські цінності. Цього року ми вдруге проведемо в Каневі міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID. Він буде присвячений створенню Конституції цінностей – стратегічного документу, який має регулювати відповідальне ставлення суспільства, влади, бізнесу до майбутнього України», – зазначила Наталія Заболотна.
17 січня є Міжнародним днем музейного селфі –  всесвітньою акцією, присвяченою промоції музеїв як важливих платформ для повноцінного життя людини. З цієї нагоди під час заходу у Черкаському художньому музеї можна буде ексклюзивно зробити селфі з «Мислителем» та іншими скульптурами Родена (під час виставки зйомку було заборонено за побажанням власника творів).
Гості урочистого закриття також матимуть можливість зустрітися та поспілкуватися з відомими українськими художниками, які брали участь у виставці – Олегом Тістолом, Юрієм Соломком, Романом Мініним, Володимиром Яковцем, Миколою Маценком, Володимиром Саєм, Юлією Беляєвою.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ:
Організатори виставки: Фонд гуманітарного розвитку України, громадянська платформа #SOSмайбутнє.
Твори Огюста Родена надані з колекції Ігоря Воронова.

Виставка організована завдяки підтримці групи компаній Veneto, компанії ТЕМП та юридичної фірми «Кредо Класик».

Інформаційні партнери: телерадіокомпанія ВІККА, 107.1 Power FM, РАДІО ШАНСОН, ART Ukraine

Виставка «Передчуття майбутнього» працюватиме до 20 січня включно.
Місце проведення: Черкаський художній музей, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 259.
Експозиція працює з 10:00 до 18:00 годин щоденно (вихідний – понеділок).

Вартість квитка: повна вартість - 40 гривень, для студентів та пенсіонерів - 10 гривень, для школярів - 5 гривень. Безкоштовний вхід (за наявності посвідчень) для: дітей до 7 років, інвалідів 1-2 категорії, багатодітних родин, військовослужбовців, учасників бойових дій, АТО, членів родин загиблих ветеранів війни та Небесної Сотні, працівників музеїв та Спілки художників України