Експертна рада з питань розвитку книговидання визначила видавничі проекти, рекомендовані до друку коштом обласного бюджету

П'ятниця, 14 грудня 2018 16:15
12 грудня відбулось засідання експертної ради обласної державної адміністрації з питань розвитку книговидавничої справи в області під керівництвом голови комісії Черкаської обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту, заступника голови експертної ради облдержадміністрації з питань розвитку книговидавничої справи в області Володимира Доманського.

Члени експертної ради обговорили питання про внесення змін до плану випуску суспільно-необхідної літератури у 2018 році.

Цього року експертною радою було розглянуто 72 видавничі проекти та рекомендовано до друку за кошти обласного бюджету 35 проектів суспільно-необхідної літератури.

Зокрема, до кінця року планується видати збірку віршів Максима Гаптара "На ясен день". Видання збірки віршів приурочено до 100-річчя з дня народження автора, уродженця с. Орловець Городищенського району. У молодому віці втративши зір, М. Гаптар із часом став талановитим поетом, автором 4-х збірок лірики, був одним із тих, хто утверджував авторитет новоствореної Черкаської письменницької організації. Автор збірок поезій „Світло“ (1972), „Неспокій“ (1977) та інших.

Додатково повідомляємо, що у поточному році лауреатом Всеукраїнської літературної премії ім. В. Симоненка визнано Людмилу Тараненко у номінації «За кращий художній твір» - за збірку поезій «Стоїть душа перед порогом…», а Наталія Горішна стала лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. П. Куліша за книгу поезій "Звинувачена в почеттях", що раніше були рекомендовані до друку експертною радою та надруковані коштом обласного бюджету.

Факт визнання переможцями Всеукраїнських і Міжнародних літературних конкурсів рекомендованих до друку авторів і їх творів свідчить про те, що експертна рада визначає дійсно гідні уваги книги.   

Інші новини