Музей Т.Г.Шевченка у селі Мошни Черкаського району

Музей Т.Г.Шевченка у селі Мошни Черкаського району був урочисто відкритий у січні 2014 року з нагоди 200-річчя від дня народження Кобзаря.

Експозицію музею було розгорнуто у приміщенні бувшого постоялого двору, який є одним з шевченківських автентичних будинків, що збереглися до нашого часу

Тут представлені матеріали, які розповідають про перебування поета в селі Мошни у 1843, 1845 та 1859 роках: фотографії, архівні документи, факсимільні копії автопортретів Т.Г.Шевченка, його малюнків та інше. Значне місце в експозиції займають художні твори відомих українських та черкаських митців.

Особливий колорит містечкового життя ХІХ ст. та атмосферу середовища, в якому перебував Т.Г.Шевченко передають інтер’єри світлиці, кухні, спальні та відтворене подвір'я навколо будинку: стайня, колодязь, конов'язь, місце напування коней, погріб, які були характерні для постоялого двору.

Музей працює

щоденно, крім понеділка