Музеї

Директор: Собко Ірина Василівна
адреса: м. Черкаси, вул. Слави, 1
електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел. (0472) 45-11-22
веб-сайт: http://ckoblmuz.ck.ua/
Директор: Гладун Ольга Дмитрівна
адреса: м. Черкаси, вул. Хрещатик, 259
електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел. (0472) 37-28-77
веб-сайт: http://www.museum.ck.ua/
Садиба-музей В.М.Чорновола - Героя України, відомого політичного діяча розміщена в будинку, де проживали його батьки (с.Вільховець Звенигородського району). Цей будинок було подаровано Черкаському обласному краєзнавчому музею сестрою В'ячеслава Максимовича - Валентиною Максимівною.
Музей діє з 1970 року у селі Мліїв Городищенського району (територія Інституту помології ім. Л.Симиренка).

Експозицію розгорнуто в 11 залах меморіальної споруди, збудованої у 1850 році для адміністрації фірми «Брати Яхненки і Симиренко».
Музейну кімнату «Робочий кабінет Василя Симоненка» відкрито 8 січня 1998 року з нагоди річниці від дня народження відомого українського поета та журналіста у приміщенні редакції обласної газети «Черкаський край». Експозиція розмістилась у відтвореному робочому кабінеті, в якому працював кореспондентом Василь Симоненко у 1957-1960 рр.
Музей книги „Кобзаря” Т.Г. Шевченка відкрито 19 травня 1989 року з нагоди 175-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка у будинку родини купців Цибульських, де він перебував у липні 1859 року.
Музей Т.Г.Шевченка у селі Мошни Черкаського району був урочисто відкритий у січні 2014 року з нагоди 200-річчя від дня народження Кобзаря.
Експозиція музею історії села Старосілля Городищенського району розгорнуто у приміщенні Будинку побуту села.