Комунальний заклад «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради»

фото 1

Директор: Федоряка Юрій Григорович

художній керівник: Зайнчківська Лідія Іванівна

адреса: м. Черкаси,  вул. Хрещатик, 196

електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

тел. (0472) 37-30-67

веб-сайт: http://filarmoniya.ck.ua/index.php

 

Черкаська обласна філармонія – один з найважливіших культурних центрів не тільки області, а й центрального регіону України. Зберігаючи кращі традиції академічного та національного мистецтва, філармонія реалізовує ідеї високої просвітницької місії – естетичного виховання та зміцнення внутрішньої культури черкащан.

 Черкаську обласну філармонію було створено у червні 1955 року рішенням виконкому обласної ради депутатів трудящих. Через два роки відбувся перший набір до Черкаського народного хору і перші поїздки по містах і селах області. До концертних програм входила музика, спів, художнє слово, циркові номери. Поступово популярність колективу зростала: артисти – бажані гості, їх з нетерпінням чекають у різних куточках області та України.

Часто гастролювали у філармонії Національний оркестр народних інструментів України, Національний симфонічний оркестр, Національний президентський  оркестр, Національна капела бандуристів України,  Національна капела «Думка», Національний ансамбль танцю ім. П. Вірського та Національний академічний український народний хор ім. Г. Верьовки.

У 2004–2014 рр. у філармонії  працювала  заслужений діяч мистецтв України  Лідія Пономаренко – головний режисер-постановник концертних, тематичних та ювілейних святкових програм.

Більше десяти років працювала у філармонії солістка-вокалістка Олена Мальцева (меццо-сопрано), заслужена артистка  України.

У 1982–2011 рр. філармонію очолював заслужений працівник культури України Антанас Петраускас, який зумів у непростих умовах не тільки зберегти творчі колективи, примножити їх, але ще й відреставрувати старе приміщення філармонії, перетворивши його у справжній храм мистецтва. Саме він дав путівку в творче життя відомим колективам: симфонічному оркестру, ансамблю «Росава», тріо «Вербена».

Однією з найважливіших засад діяльності філармонії є плекання і розвиток кращих традицій академічного музичного виконання. З часів заснування і до сьогодні в філармонії працювали і працюють талановиті музиканти, широко відомі в Україні та за її межами творчі колективи – Черкаський академічний заслужений український народний хор, симфонічний оркестр, ансамбль народної музики «Росава», тріо «Вербена»;  солісти – народна артистка України Людмила Ларікова, заслужена артистка України Євгенія Крикун,     майстер художнього слова, заслужена артистка України Тамара Власенко.

Черкаська обласна філармонія, маючи свою довгу історію, є одним з важливих осередків культури Черкащини, де кожен артист має всі можливості для самоутвердження у своїй професії, постійного підвищення особистого професійного рівня та задоволення культурного попиту любителів народного і професійного мистецтва Черкас та області.

фото 5